W 2018 roku skończy się kasowanie punktów karnych

WORD Bielsko-Biała jeszcze organizuje szkolenia umożliwiajace skasowanie punktów karnych. Niedlugo jednak takiej możliwości nie będzie. 4 czerwca 2018 wejdą przepisy zmieniające zasady kasowania punktów.

Testy na prawo jazdy 2018: pełna aktualna baza pytań. Sprawdź, czy zdasz egzamin teoretyczny

Jak wiecie 4 czerwca 2018 mają wejść przepisy ustanawiające okres próbny dla młodych kierowców, to jednak nie wszystkie zmiany w przepisach jakie mają zacząć obowiązywać od tego dnia. Od 4 czerwca 2018 roku kierowca (nie mówimy tu o młodym kierowcy) przekraczający dopuszczalny limit 24 punków karnych, nie straci już prawa jazdy, a zostanie automatycznie skierowany na specjalne szkolenie w wymiarze 28 godzin. Ma być ono rozłożone na 4 dni. Takie szkolenie ma wyceniono na 500 zł i ma być rozłożone na 4 dni. W jego ramach kierowca zostanie poddany badaniom psychologicznym.

Po odbyciu szkolenia saldo punktowe ma zostać wyzerowane, jednak następne tego typu szkolenie będzie można odbyć dopiero za 5 lat.

Szkolenia dla młodych kierowców

Młodzi kierowcy też nie będą mieli lekko. Oprócz wielu ograniczeń jakim zostaną poddani ci, którzy prawo jazdy odbiorą po 4 czerwca 2018 będą oni musieli odbyć dodatkowe obowiązkowe szkolenia - teoretyczne w WORD i praktyczne w ODTJ.

Aktualną ofertę szkoleń kasujących punkty karne możesz znaleźć na stronie WORD Biesko-Biała

Image: