Jak za darmo pobrać pytania do testów na prawo jazdy

Ministerstwo infrastruktury na swojej stronie internetowej opublikowało bazę pytań stosowanych w testach na prawo jazdy. Podpowiadamy jak za darmo zdobyć pełną oficjalną bazę egzaminacyjną.

Testy na prawo jazdy za darmo

Wprawdzie w internecie działa kilka stron internetowych oferujących testy na prawo jazdy za darmo, jednak są to serwisy amatorskie, a baza pytań opublikowana nie, nie jest wolna od błędów. W pełni aktualną bazę pytań możesz pobrać na stronie ministerstwa infrastruktury.

Przy okazji warto zauważyć, że resort informuje kto tak naprawdę posiada pełne prawa autorskie do pytań egzaminacyjnych. Zgodnie z komunikatem na rządowej stronie prawa te posiadają:

  • Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. 00-222 Warszawa ul. Sanguszki 1,
  • SPH CREDO, Jacek Bogusławski, 64-920 Piła al. Wojska Polskiego 43,
  • Digibit, Tomasz Wituła, 87-327 Bobrowo ul. Drużyny 52a,
  • Liwona Sp. z o.o. 02-496 Warszawa, ul. Rakuszanki 5,
  • Sławomir Ziajka, „ZdamyTo.pl” High Technology Managment, 63-760 Zduny ul. Sulmierzycka 40,

Najlepiej jest korzystać z materiałów podmiotów, których pytania zostały pozytywnie zweryfikowane przez Ministerstwo. Rozróżnić należy tutaj „podmioty których pytania zostały pozytywnie zweryfikowane” od „certyfikowanych” testów na prawo jazdy , jak chwali się cześć z wydawców, których jak zostało napisane wcześniej po prostu nie ma. Każdy ma przecież dostęp do pytań egzaminacyjnych, nie każdy jednak potrafi profesjonalnie skonsruować bazę pytań dla poszczególnych kategorii.

Jak za darmo pobrać pytania z testów na prawo jazdy?

Poniżej filmik ilustrujący jak za darmo pobrać pytania z oficjalnej puli egzaminacyjnej:

 

Image: